MENÜ
Dance
"A nagy táncosok nem a technikájuk, hanem a szenvedélyük miatt válnak naggyá."
(Martha Graham)

Mi történik velem a legelső órámon?

Akár teljesen kezdő vagy, esetleg már jártál máshova táncolni, érdemes, így elsőre beállni a hátsó sorba és az első sorban állóktól „ellesni” a formagyakorlatokat. Ezek a gyakorlatok, nem bonyolultak, 2-3 alkalom alatt megtanulhatók.

Az, hogy milyen szinten veszel részt az órán, és milyen szinten sajátítod el a táncstílust, az csak saját egyéni motivációdon múlik. Ennél a táncstílusnál is igaz, hogy sokkal több múlik a szorgalmon, a kitartáson, mint az adottságokon.

Néhány héten belül tapasztalni fogod magadon a változásokat: egyenesebb háttal jársz és ülsz, kontrolálod az egész tested, könnyebben hajolsz le a cipődhöz, rövidebb időn belül tanulod meg a koreográfiákat, mozdulatsorokat. 

Legyél kitartó, vedd komolyan és akard megtanulni!

Kiket várunk a órákra?

Várjuk azokat, akik teljesen kezdők és azokat is, akik más táncstílusokat tanulnak és szeretnék harmonikusabbá tenni a mozgásukat.

Néhány info az órák felépítéséről:

Az órák általában 80%-ban azonos formagyakorlatokból állnak, melyeket egyhelyben, vagy sorgyakorlatok, haladós kombinációk formájában kell végrehajtani. Az óra hátralévő részében egy koreográfiát vagy koreográfia részletet tanulnak be az óra résztvevői.

Folyamatos bekapcsolódással? IGEN!

Az órákba folyamatosan bekapcsolódhatsz, egész évben. A formagyakorlatok 2-3 alkalom alatt megtanulhatók, a koreográfiákat pedig úgy is folyamatosan több alkalom alatt tanuljuk, és újra és újra átismételjük.

Nincs más dolgod, mint a meghirdetett időpontra megérkezni, és egy rövid regisztráció után már be is állhatsz az órába.

Átjárhatóság a versenyes csoport között?

Egyéni adottságaidtól függ, hogy milyen gyorsan tanulod meg az adott szint anyagát, illetve, hogy mennyire „fogékony” a tested a táncra. Fontos, hogy itt nem az a lényeg, hogy meglegyen „darabra” a koreográfia, azt megfelelő szinten elő is, kell tudni adni.

Nem véletlen, hogy a formagyakorlatokat a profi táncosok hétről-hétre, hónapról-hónapra folyamatosan végzik, mert ezekkel a speciálisan összeállított gyakorlatokkal a tánchoz szükséges izmokat tudod kifejleszteni, megtanulsz a tested különböző részeivel külön-külön is mozogni (izoláció).

A versenyes csoportba persze be lehet kerülni, csak rajtad és személyes értékrendeden múlik. 

És hogy mi a különbség a versenyes csoport és a sima között?

A különbség csupán annyi h heti 60perccel több órájuk van és több versenyekre illetve fellépésekre jának.

Ez nem azért van mert megkülönböztetjük őket, hanem az egy szinttel feljebb járó gyerekek, fogékonyabbak a táncra és többet illetve gyorsabban tudnak tanulni egy adott órán.


Asztali nézet